Mes naudojame slapukus, kad būtų patogu naršyti mūsų svetainėje.
Naršydami toliau jūs sutinkate priimti mūsų naudojamus slapukus. Sužinokite daugiau čia!
Apie mūsų Privatumo politiką plačiau skaitykite čia!

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

SilentCare

Amžiams bėgant žmonių būstai ir veikla kardinaliai keitėsi – tokia akustinė aplinka, kokioje gyvename šiandien, būtų neįsivaizduojama net prieš šimtą metų. Šių dienų pasaulis dažnai būna labai triukšmingas, o daugiau nei pusė pasaulio gyventojų įsikūrę miestuose, kurie vis tankiau apgyvendinami. Tačiau akustinė tarša nėra neišvengiama – su triukšmu galima kovoti įvairiais būdais vykdant statybos ir renovacijos darbus.

Kaip triukšmas veikia mūsų komfortą?

Triukšmas veikia ne tik mūsų ausis. Pernelyg didelis triukšmas gali veikti visą organizmą, pradedant patiriamu diskomfortu ir baigiant širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, pablogėjusiu dėmesiu, atmintimi, per dideliu susijaudinimu, siauresniu regėjimo lauku ir virškinimo problemomis.

Miegą gali sutrikdyti jau 35 dB viršijantis triukšmas. Ilgai trunkantis triukšmo poveikis gali trukdyti užmigti, dėl jo gali būti atsibundama naktį, sutrumpėti tam tikri miego etapai arba pablogėti bendra miego kokybė.

Kaip sklinda akustinis triukšmas?

Kaip akustinis triukšmas prasiskverbia per sienas?

Triukšmui susidūrus su siena, jo garso energija pasklinda. Dalis jos nukreipiama atgal į triukšmo šaltinį, dalį sugeria siena ir paverčia šiluma, o likusi dalis perduodama į už sienos esančios patalpos orą, priverčia jį vibruoti, ir taip triukšmas perduodamas gyventojams.

Akustinis triukšmas yra dviejų rūšių:

  • oru sklindantis triukšmas, kuris priverčia patalpos sienas vibruoti, o vibruojanti siena perduoda vibracijas į už jos esančios patalpos orą. Toks triukšmas gali būti pastato viduje sklindantis triukšmas (pokalbiai, garso atkūrimo įranga, televizoriai) ir triukšmas iš išorės (automobilių, traukinių, lėktuvų garsai);
  • triukšmas, keliaujantis sienomis, lubomis, vamzdžiais ir grindimis, kurie vibruoja ir oru perduoda garso bangas į šalia esančią patalpą. Garsai taip pat gali apimti poveikio triukšmą (žingsnius, grandymą, perstumdomų baldų, numestų daiktų, veikiančio dušo triukšmą), bendro naudojimo įrangos (lifto, katilinės) triukšmą ir individualių įrenginių (tualete nuleidžiamo vandens, vonios įrangos, dušų) triukšmą.

Kas yra garso izoliacija?

Garso izoliacija mažina garso energiją ją sugerdama arba nukreipdama atgal į šaltinį. Šį sumažėjimą išreiškia garso intensyvumo lygis, kuris mums atskleidžia medžiagų, pavyzdžiui, konstrukcinių detalių, akustines savybes.

Geresnės akustinės savybės su „Silencare“

"Weber" sukūrė naujoviškus produktus, skirtus pastatų akustinėms savybėms gerinti mažinant poveikio ir (arba) oru sklindančio triukšmo prasiskverbimą per grindis ir sienas. Mūsų produktus sudaro kelios sudedamosios dalys, įskaitant iš anksto sumaišytus skiedinius, garsą sugeriančius kilimėlius ir kitus pagalbinius reikmenis.

Vidinė izoliacija

Dėl kai kurių medžiagų akustinių savybių šios medžiagos sugeria garso bangas ir mažina jų aidą. Taip jos slopina namuose susidarantį triukšmą.